پسرم سلمان... دخترم آوین

سلمان به معنی سالم و مبّرا از عیب و نقص و آفت ....... آوین به معنی به زلالی آب و درکردی به معنای عشق

بیماری جدید
ساعت ۱:٥۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٦ خرداد ۱۳٩۱  کلمات کلیدی: سلمان

یه بیماری داریم به نام بیماری دانشجوی پزشکی Medical Students' disease..... بین دانشجوهای پزشکی خیلی رایجه که بیماری هایی که میخونن یا میبینن را احساس میکنن.... مثلا بعد از خوندن علایم آپاندیسیت ممکنه هر نوع انقباض یا درد در اون ناحیه را به حساب این بیماری بذارن .

یه بیماری جدید را هم من کشف کردم .... بیماری مادر پزشک!!! بچه میاد میگه انگشت کوچیکه پام درد میکنه ....و صبح در هنگام توب بازی این انگشت ضربه خورده ... خب مشخصه که دلیل درد همون ضربه است ولی یه لیست بلند و بالا از مشکلاتی که میتونه باعث درد این انگشت بشه تو ذهن مادر شکل میگیره ... بعد از وحشتناک ترین بیماری شروع میکنه به رد کردن ... و با هر احتمالی ده دور میمیره و زنده میشه ... تا آخرش مطمئن بشه که دلیل درد همون ضربه صبح ه !!!!

 

دیروز سلمان رفت حمام .... وقتی بیرون اومد رفتم تا پشت سرش حمام را بشورم .. که دیدم صدای گریه و جیغ سلمان میاد ..... و با گریه اومد توی حمام .....بغلش کردم تا جوراباش خیس نشه ولی گریه اش شدید تر شد !!!!.... وحشتناک گریه میکرد و همزمان یه چیزی میگفت که نمیفهمیدم ..... بعد از کلی تلاش یک کم آروم شد و با گریه گفت که: *قلبم درد میکنه !!!!!

پرسیدم _قلبت کجاست؟

با گریه شدیدتر قفسه سینه اش را نشون داد .....نگران

شروع کردم به سوال پرسیدن در حالی که از نگرانی داشتم میمردم و سلمان هم دیگه جواب نمیداد و شدیدتر گریه میکرد و دست و پا میزد تا از بغلم پایین بیاد ......

دو دقیقه تا مردنم باقی مونده بود که یک سوال کلیدی به ذهنم رسید : _حالا چیکار کنیم تا قلبت خوب بشه!!!!
* کیف دکتریم! تو حمام مونده بده !تعجب

 

و بعد گریه سلمان ناگهانی قطع شد .... قلبش خوب شد ... و من موندم و یه درد وحشتناک تو قفسه سینه !!!! ناشی از نگرانی شدیدو ضربان قلب دویست تا!!!

 

دعای شب و روزم اینه : خدایا سلامت و سعادت سلمان را از تو میخوام .... خدایا منو با مریضی عزیزانم آزمایش نکن